2 Νέα Προγράμματα Αγωγής Υγείας: Διατροφή & Ντόπινγκ

Χάσετε-βάρος-με-άσκηση-και-ισορροπημένη-διατροφή-www.beauty-secrets.gr

Δύο ΝΕΑ προγράμματα αγωγής υγείας  είναι πλέον διαθέσιμα και ελεύθερα για κάθε ενδιαφερόμενο από το Εργαστήριο Ψυχολογίας της Άσκησης & Ποιότητας Ζωής του Τ.Ε.Φ.Α.Α. Π.Θ. με Επιστημονικά Υπεύθυνο τον Καθηγητή Γιάννη Θεοδωράκη.

Πρόκειται για τα προγράμματα:

$1·       Προσέχω τη διατροφή μου και γυμνάζομαι

$1·       Το ντόπινγκ καταστρέφει την υγεία και τα σπορ

Τα προγράμματα έχουν δημιουργηθεί για μαθητές της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με σκοπό την ευαισθητοποίησή τους σε θέματα υγείας.

Πιστεύουμε πως ένα καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα μπορεί και επιδρά θετικά στις επιλογές των συμπεριφορών υγείας των μαθητών.

Πληροφορίες: Αθανάσιος Κολοβελώνης στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Για όλα τα προγράμματα Αγωγής Υγείας (Κάπνισμα, Αλκοόλ, Διατροφή, Ντόπινγκ): http://research.pe.uth.gr/health/