Νέες Ημ/νίες υποβολής περιλήψεων για το 13ο Συνέδριο Αθλητικής Ψυχολογίας

Νέα ημερομηνία υποβολής περιλήψεων ή τρισέλιδων: 10 Νοεμβρίου 2014

Ημερομηνία ενημέρωσης για αποδοχή/απόρριψη άρθρου: 25 Νοεμβρίου 2014

Παρακαλώ φροντίστε εγκαίρως για τη διαμονή σας, γιατί πρόκειται για αυξημένη τουριστικά περίοδο για την πόλη μας, λόγω του "Μύλου των Ξωτικών". Σας περιμένουμε!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Η Εταιρεία Αθλητικής Ψυχολογίας και το Εργαστήριο Αθλητικής Ψυχολογίας του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στο 13ο Συνέδριο Αθλητικής Ψυχολογίας με θέμα: «Αθλητική Ψυχολογία στην Εκπαίδευση και στον Αθλητισμό» που θα πραγματοποιηθεί στα Τρίκαλα 6 & 7 Δεκεμβρίου 2014.

Το συνέδριο περιλαμβάνει τις εξής ενότητες:

Κεντρικές Ομιλίες

Μέλη του διοικητικού συμβουλίου της FEPSAC (European Federation of Sport Psychology) έχουν προσκληθεί και θα συμμετάσχουν με κεντρικές ομιλίες οι:

α) Professor  Paul Wylleman, (Vrije Universiteit Brussel), "Applied sport psychology services at the elite and Olympic level"

β) Associate Professor Anne-Marie Elbe, (University of Copenhagen), "Ethical decision-making training: A chance for doping prevention?"

Θεματικά συμπόσια

Σύντομα αναλυτικές πληροφορίες

Βιωματικά Σεμινάρια

Μέλη του Εργαστήριου Ψυχολογίας της Άσκησης και Ποιότητας Ζωής θα υλοποιήσουν δύο βιωματικά σεμινάρια με τα εξής θέματα:

α) «Empowering coaching»*

β) «Οργάνωση Προγραμμάτων Αγωγής Υγείας»

Αναρτημένες Ανακοινώσεις

Οι συμμετέχοντες στο συνέδριο θα έχουν τη δυνατότητα να παρουσιάσουν με αναρτημένες ανακοινώσεις (poster) το ερευνητικό τους έργο. Επιπλέον στο συνέδριο είναι δυνατόν να υποβληθούν και ερευνητικές εργασίες (shortpapers) τριών σελίδων κατά το μέγιστο.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του συνεδρίου: www.pe.uth.gr/eaps2014

Εκ μέρους της Οργανωτικής και Επιστημονικής Επιτροπής

*O αριθμός συμμετεχόντων στο συγκεκριμένο σεμινάριο είναι περιορισμένος. Προτεραιότητα συμμετοχής θα έχουν όσοι δηλώσουν εγκαίρως συμμετοχή στέλνοντας email στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.