13o Συνέδριο Αθλητικής Ψυχολογίας

13ο Συνέδριο Αθλητικής Ψυχολογίας
(Με Διεθνή Συμμετοχή)

Τρίκαλα, 6 & 7 Δεκεμβρίου 2014

"Αθλητική Ψυχολογία στην Εκπαίδευση και στον Αθλητισμό"

Σημαντικές ημερομηνίες:
Υποβολή περιλήψεων ή τρισέλιδων: 31 Οκτωβρίου 2014
Ενημέρωση για αποδοχή ή απόριψη του άρθρου: 15 Νοεμβρίου 2014

Πληροφορίες: www.pe.uth.gr/eaps2014/

Η Εταιρεία Αθλητικής Ψυχολογίας (ΕΑΨ) και το Εργαστήριο Αθλητικής Ψυχολογίας της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στο 13ο Συνέδριο Αθλητικής Ψυχολογίας με θέμα:
«Αθλητική Ψυχολογία στην Εκπαίδευση και στον Αθλητισμό» στα Τρίκαλα στις 6 και 7 Δεκεμβρίου του 2014.

Η διοργάνωση αυτού του διήμερου συνεδρίου στοχεύει στην ενημέρωση των φοιτητών αλλά και όλων εκείνων που ασχολούνται ενεργά με τον αθλητισμό (προπονητές, αθλητές) για την εφαρμογή βασικών αρχών της εφαρμοσμένης ψυχολογίας στον αθλητισμό.

Επίσης με τη δημιουργία στρογγυλής τραπέζης θα επιχειρηθεί η αλληλεπίδραση των ομιλητών του συνεδρίου με τους συμμετέχοντες επιτρέποντας με αυτόν τον τρόπο την ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των μελών της επιστημονικής κοινότητας και των συνέδρων.

Μέλη του διοικητικού συμβουλίου της FEPSAC (EuropeanFederationofSportPsychology) έχουν επίσης προσκληθεί και θα συμμετάσχουν με ομιλίες και βιωματικά σεμινάρια. Επίσημες γλώσσες θα είναι η ελληνική και αγγλική.

Οι συμμετέχοντες στο συνέδριο θα έχουν τη δυνατότητα να παρουσιάσουν με αναρτημένες ανακοινώσεις (poster) το ερευνητικό τους έργο. Επιπλέον στο συνέδριο είναι δυνατόν να υποβληθούν και ερευνητικές εργασίες (shortpapers) τριών σελίδων κατά το μέγιστο.

Σας καλούμε όλους να συμμετάσχετε!